So I Moved to London | První dny v Londýně

01:58

Ahojte, dobří lidé,

tak a jsem v Londýně. Píše se prvního září 2018 a já se s plným kufrem vláčím z Paddington Coach Station po hlavní třídě do hostelu. Počkat, kolik má vlastně Londýn hlavních tříd?! V hostelu jsem měla zůstat týden, nakonec to bude ale jen jedna noc, protože jsem záhadně sehnala bydlení dřív, než jsem se vůbec v Londýně ocitla. Lucky me. Ale měla jsem bobky z toho, že to bude podfuk nebo děsný doupě, co vám budu povídat. Ale o tom až později.


left pict ph @kralicekoff

Musím počkat tři hodiny na check-in, prý je až od dvou. Jelikož nevěřím společným úložným prostorům pro kufry a s mým drahým foto-vybavením nechci nic riskovat, čekám, až si budu moct dát věci do pokoje. V 13:45 kouknu na mobil, na kterém konečně začala fungovat wi-fi a čas se mění na 12:45. Ono je tu vlastně o hodinu míň. Tak já si jdu teda aspoň pro sendvič do Tesca a kufr nechávám v úložném prostoru. Bravo Johan, to jsi teda nemusela čekat 4 hodiny na zadku, když ten kufr stejně spustíš z očí.

Pak už si to kráčím na sraz s kamarádkou, kterou jsem potkala loni na Surf Campu. Pocity smíšené, hlavu rozhodně nemám prázdnou. Asi mě tíží mozek. Nebo myšlenky, těžko říct. Co sis to zase vymyslela, Johano? Napadá mě. Nové město, nová škola, noví a neznámí lidé... Zase vše od znova. Já ráda výzvy, né že né. Jen ty začátky bývají náročné. A takové, no, samotářské. Můj poslední začátek v britském Southamptonu mi ale připadal jako začátek až moc dlouho. Vlastně i ten předchozí začátek v Istanbulu, kde jsem měla zůstat tři měsíce, ale odjela jsem po měsíci, byl dost depresivní. Hm. Tak snad Londýn přinese ovoce. Kdyby ne, kam uteču? Třeba Amstr? Kodaň? V Amstru se mi líbilo. A proč tenhle týpek tak divně civí?

Smích, slunce, Hyde Park a hlavně strávený čas s kamarádkou mi vykouzlil úsměv na rtech, když jsem se ve večerních hodinách vracela domů. Jo, důležité info, záhadně jsem ztratila svoji nejmilovanější trouble čepici!! První den v Londýně. Ta kamarádka to okomentovala tak, že to je určitě dobré znamení, jakože to je konec všech troubles, přece! No konečně, že mi to nedošlo, proč jsem ji jen nevyhodila dřív?!

Ale co. Třeba na tom něco bude. Už mám novou, černou. Nemá potisk, jen vzadu vedle toho otvoru na culík má napsáno "daydreamer". Čistě černou neměli, já za to nemůžu. Večer ještě stíhám rychlej pokec s novozélandským manažerem hostelu, kterej má fakt vtipnej přízvuk a Check Republic vyslovuje jako Čík Republic a slečnou z Hong-Kongu, co přijela do Londýna za dobrodrůžem. No, to jsme na tom, holka, stejně.

Další den vyrážím do New Port Gallery, která mě uchvátila. Pokud se zajímáte o současné umění, určitě jděte. Vstup je, jako ve většině londýnských galerií, za free. Odpoledne už se stěhuji na své trvalé ubytování v Londýně. East Acton, přátelé, kdybyste si to chtěli vygooglit. Platím neuvěřitelných 368 liber za pokoj a 20-50 liber za energie, wifi atd. A tím myslím, že na Londýn, je to sakra levný! Čekala jsem to nejhorší a nyní jsem opravdu mile překvapena. Paní landlordka je nejmilejší Jihoafričanka pod sluncem, vzala si dva týdny dovolené, aby to tu dala do kupy, než přijdou noví nájemníci. Trochu nestíhá, takže můj mini-pokojík je ještě v rekonstrukci, ale v pátek už vše musí být hotové, protože se paní landlordka vrací zpátky do Afriky. Zatím tedy zůstávám v jiném pokoji a užívám si komfortu double bed a velkého okna. V mém pokojíčku totiž budu mít okno sharované s pokojem vedle. A abychom si mohli vyvětrat, máme díru ve zdi, pro možný úchyt madla u ventilačky. Srandy. Spolubydlící mám zatím dva a ještě další dva mají dorazit. Jeden se jmenuje Simi a studuje operní zpěv. Druhá slečna, Helen, je Holanďanka, která je tu na nějaké stáži. Cosi s bezdomovcema. Oba vypadají mile a zatím si po sobě utírají nádobí a splachují. Vše je tedy na dobré cestě!

Ozvu se brzy.

S láskou
Johanka
You Might Also Like

1 comments

  1. Gratuluju k sehnání tak super bydlení, když jsem se pokoušela sehnat pokoj v Londýně, tak takovou cenu bych si mohla ledatak nechat zdát. Tedy pokud je to myšleno za celý měsíc. Když jsi zmínila Southampton, začala jsem hledat další články - měla jsem v plánu tam jít na výšku. Každopádně se těším na články z Londýna, nové zážitky, prostředí i lidi.

    ReplyDelete

Popular Posts

Like us on Facebook

Youtube Channel